zajímavosti

ze světa rybolovu

nejlepší listopadové nástrahy

Listopad přináší specifické podmínky pro rybáře, a proto je důležité znát nejlepší nástrahy pro tento měsíc. Tady jsou některé z nejúčinějších typů, které ti mohou zajistit úspěšné rybářské dobrodružství.

fishing-rod-green-grass
fd727c61-84c8-4dfe-aa26-ca8a076cdd43

kapr lysec

Kapr lysec má protáhlé tělo, které není pokryté šupinami. Jeho základní barva může být od stříbřité po zlatavou. Mezi lysce se taky řadí tzv. kapr řádkáč, který má šupiny pouze v řádku pod hřbetní ploutví.

rybolovné techniky v listopadu

Listopad přináší chladnější počasí a padající listí, ale to neznamená, že je čas zabalit rybářské vybaveni. Právě naopak! Listopad může být skvělou dobou pro rybaření, pokud znáš správné techniky a triky. V tomto článku se dozvíš o několika rybářských strategiích, které ti mohou pomoci během tohoto období.

A vertical shot of people sailing  in a green ake full surrounded by a colorful autumn forest
carp-3315526_1920

kapr obecný

Kapr obecný má silné tělo pokryté velkými šupinami, proto se mu říká šupináč. Jeho šupiny prý nosí štěstí.

rybářské dobrodružství v listopadu

Ano, i když venku bývá chladněji, ryby stále plavou v rybnících a jezerech a jsou připraveny si s námi hrát! První věc, kterou byste měli vědět, je, že listopad je skvělým časem pro lovení kaprů. Kapři jsou velké ryby, a když se jim podaří chytit návnadu, můžeš zažít opravdu vzrušující boj!

lake-fog-sunrise-with-autumn-foliage-mountains-new-england-stowe
lake-fog-sunrise-with-autumn-foliage-mountains-new-england-stowe

skvělé dobrodružství na podzimním jezeře

Přichází podzim a spolu s ním i úžasné příležitosti k rybaření. Říjen je skvělý čas na chytání ryb, kdy se voda ochlazuje a ryby se připravují na chladnější měsíce. Pojďme se podívat, proč je rybaření v říjnu také pro vás, malé dobrodruhy, výjimečné!

Lov na klouzavý splávek

V jednoduchosti je krása, a to platí i o rybaření. Když přijdete k malé říčce, musíte její velikosti přizpůsobit i svůj lov. A jak?

336069760_516915807304040_1244251213166252248_n
IMG_8756

jak na ryby v zimě

Taky se už nemůžete dočkat, až vyzkoušíte rybářské vybavení, které jste našli pod stromečkem? Že se vám nechce čekat do jara? Vždyť nemusíte, vždyť na ryby můžeme chodit celý rok. Zimní rybařina má ale svá pravidla, na která se teď podíváme.

rybaření na podzim

Se změnou ročního období přichází také mnoho změn v přírodě. Změny musí udělat i rybáři a rybářky ve své výbavě a musí znát změnu chování ryb. A jaké změny to jsou? Čti dál!

A vertical shot of people sailing  in a green ake full surrounded by a colorful autumn forest
fishing-boat-5541327

Mistrovství světa v přívlači z lodě

ČRS informoval o tom, že se na oblíbeném rybářském revíru budou konat prestižní rybářské závody a to MS v přívlači z lodě. 

Termín závodů připadá na 3. 10. – 9. 10. 2022.

úhyn ryb na řece dyji

Hromadný úhyn ryb na Dyji ucpal vodní elektrárnu. Ryby dusí nedostatek kyslíku.

25286EE8-7591-446C-A32E-AD19E068FA47 (1)