rybolovné techniky

v listopadu

techniky a triky pro malé rybáře a rybářky

Listopad přináší chladnější počasí a padající listí, ale to neznamená, že je čas zabalit rybářské vybaveni. Právě naopak! Listopad může být skvělou dobou pro rybaření, pokud znáš správné techniky a triky. V tomto článku se dozvíš o několika rybářských strategiích, které ti mohou pomoci během tohoto období.

slider8.jpg
A10CAF6E-E333-4524-9BD5-2B59114CC963

Plavaná na kapry: hra s návnadou

Plavané je jednou z nejoblíbenějších rybářských technik a v listopadu je vhodná i pro lov kaprů. Klíčová je správné volba návnady. Můžeš použít obyčejný rohlík, boilies nebo pelety – jsou to malé kulaté kuličky, které mají různé příchutě a kapři je milují. Na vlasec přidělej háček a navlékni boilies. Nahoď a sleduj prut a brčko. Jakmile se brčko potopí a na udici ucítíš tah, zahrej si na rybářské mistrovství  a začni rybu pomalinku přivíjet ke břehu.

Lovení na těžko: Velké překvapení z hlubin

Pokud se chceš pustit do trofejního rybaření, listopad je ideálním časem taky pro lovení na těžko. Potřebuješ silný prut a silnou šňůru. Jako návnadu můžeš zkusit červy, žížaly, boilies nebo třeba různá těsta, která si můžeš vyrobit podle našich receptů. Návnadu spustíš na dno v blízkosti potencionálního úkrytu velkých ryb a čekáš na trofejní úlovek.

fisherman-mixes-bait-fish-bucket-it-yourself-carp-fishing-bait_635490-90
63111212-94BF-4133-AA0A-F3AB6BAD9807

umělé nástrahy: zaujmi ryby lákavými triky

Umělé nástrahy jsou jako kouzelné hračky v rybářském světě. V listopadu můžeš vyzkoušet woblery, gumové rybičky nebo twistery. Můžeš si hrát s různými barvami a velikostmi, aby si zjistil, co se rybám líbí nejvíc. 

S těmito technikami budeš připraven na úspěšné rybaření a na plno úlovků, možná i trofejních. Nezapomeň, že rybaření je také o respektu k přírodě. Ryby pouštěj zpět do vody a odpadky ukládej do odpadkového pytle.

Připrav se na skvělé rybářské dobrodružství a tvoje zážitky nám nezapomeň poslat na email info@malyrybar.cz, aby mohly být zveřejněny.

Petrův zdar, malí mistři rybaření!