rybaření na podzim

Se změnou ročního období přichází také mnoho změn v přírodě. Barví se listy, zvířata se chystají na zimu a nejvýraznější změnou je určitě klesající teplota vzduchu. Ochlazuje se, často prší a tím se ochlazují i vodní plochy.  Je důležité sledovat počasí. Ideální podmínky pro rybolov na podzim jsou, když je pod mrakem, prší a je nízký tlak.

Změna nenastává jenom v přírodě, ale musíme ji udělat i my rybáři a rybářky! A jakou že tu změnu máš udělat? Tak za 1.  je určitě nutná změna šatníku. Je potřeba se vybavit teplým oblečením aby jsi u vody vydržel/a co nejdéle. Nezapomeň na teplé ponožky! Teplo od nohou je základ.

Druhá změna, která by měla nastat je změna ve tvojí rybářské výbavě. Vyměň návnady a nástrahy a hlavně pečlivě vyber lovné místo. Ryby se totiž na podzim chovají jinak než v letních měsících.

Girl in jacket stand in sunny spring park against river with family.
A vertical shot of people sailing  in a green ake full surrounded by a colorful autumn forest
portrait-young-fisherman-holding-fresh-caught-fish

Jak vybrat lovné místo na podzim

Jak už jsem psala výše na podzim a v zimě se ryby chovají jinak než v letních měsících, proto taky musíme změnit strategii výběru lovného místa.

Podzimní ryby se většinou nachází někde na hranici mezi mělčinou a hlubokou vodou. Pokud svítí sluníčko, ryby se vyhřívají na mělčině. Pokud ale slunce už nesvítí, ryby budou už nejspíš schované v hloubce a to z toho důvodu, že v hloubce je hodně zdrojů přirozené potravy.

Z důvodu změny počasí a chování ryb a proto abyste byli úspěšní je zapotřebí dobře znát vodu, kde lovíte ať víte, kam nahodit.

 

Petrův zdar!